položek za
Katalog
TICKETS
logo-godlesstruth.jpg SESTAVA:
Zdeněk - voc
Petr - guitar
Michael - guitar
Bizzaro- drums

HISTORIE:
Godless Truth funguje od června roku 1994. Samozřejmě sestava kapely byla naprosto odlišná od té nynější. V té původní Godless Truth natočili demo "Another Disease" (1994) a o dva roky později album "Desperation" (1996), které nejpve vyšlo pouze jako MC album u L.M.B. productions. Chvíli před velkými line-up problémy na konci roku 1997, ještě stihají natočit dvouskladbové promo, které později vychazí jako bonus na CD verzi "Desperation". Na přelomu roku ´97/´98 jsou z kapely vyhozeni tehdejší členové a zůstává pouze Petr (g) a z postu managera kapely na zpěv přichází Zdeněk. Po rozeslání zmíněného proma dostává kapela nabídku na vydaní CD od francouzského labelu Deadsun Records. Ti se nejprve rozhodli znovu-vydat album "Desperation"(podzim 1998) a později prodloužit smlouvu na ještě jedno další album. Rok 1998 se díky personálním změnám stal rokem bez živého vystupováni. Na jaře toho roku do GT přichází kytarista Michael, se kterým se začalo dělat na nových skladbách. Po neúspěšném hledání vhodného bubeníka se kapela rozhoduje natočit následující desku "Burning Existence" se studiovým bubeníkem Oldou. Nahrávání proběhlo v lednu 1999 ve studiu Exponent. V dubnu GT narážejí na Jirku "George", který zůstává za bicími až dodnes. GT začínají od června 1999 vystupovat živě s novým programem, hned na začátek hrají mini turné s LIVIDITY (USA), FLESHLESS a SANATORIUM. Následují letní festivaly, kde kapela získává famózní ohlasy na její návrat na scénu s novou sestavou a novým materiálem. V srpnu 1999 vyjíždí na první větší turné po boku PESSIMIST (USA) a FLESHLESS. V říjnu 1999 vychází druhé řadové cd "Burning Existence".

Do konce roku ještě vystupují se CENTINEX, UNDERTAKERS, HARMONY DIES, INHUMATE, DEMENTOR a dalšími. V lednu 2000 se GT vrací do studia, aby natočili jednoskladbové promo "Predetermined Disfiguration", kterým by se mohli prezentovat v aktuální sestavě již s bubeníkem Jirkou. Tato skladba se dále objevila na několika CD kompilacích, např. na festivalovém CD BRUTAL ASSAULT.

Na přelomu března a dubna 2000 následovalo další evropské turné s belgickou smečkou PREJUDICE. Do úspěšného léta 2000 stíhá GT odehrát dvě významné akce spolu s FLESHGRIND, COERCION, RESSURECTED a FLESHLESS.

Celá letní sezóna 2000 byla zahájena úspěšným evropským turné s japonskými VOMIT REMNANTS a FLESHLESS. Následovala účast na festivalech OBSCENE EXTREME fest, NUCLEAR STORM fest a BRUTAL ASSAULT fest, kde GT vystupovali v sobotu večer, v hlavní hrací čas těsně před headlinery MACABRE a MORTICIAN.

V podzimní čas začínají první debaty o pčestupu GT do stáje SHINDY Productions. Vše vyvrcholilo na dosavadním největším GT Euro turné "Kill the Weak Europeans" v říjnu/ listopadu 2000, které odehráli se známými kalifornskými zabijáky DISGORGE. Tři týdny trvající turné, čítající 18 koncertů v deseti zemích Evropy bylo završeno předběžnou smlouvou na vydání dalšího, již třetího CD Godless Truth u SHINDY Productions.

"selfRealization" bylo natočeno mezi únorem a dubnem tohoto roku ve slovenském Exponent studiu, vychází dle plánu v červnu 2001 u SHINDY Productions.

KONTAKT:
Zdenek Šimeček, P.O.Box 53, 77111 Olomouc 1, tel.: 068/414 928
e-mail : katopetia@volny.cz

DISKOGRAFIE:
transparent.gif Another Disease
1994
Samovydání
MC
Desperation
1996
Lord MARK Black productions
MC
transparent.gif Silentium
1997

promo MC
Desperation
1998
DEADSUN records(France)
CD
Burning Existence
1999
DEADSUN records
CD
transparent.gif Predetermined Disfiguration
2000

promo song
selfRealization
2001
SHINDY Productions
CD
 

HOMEPAGE:
http://go.to/godlesstruth