položek za
Katalog
TICKETS
logo-vuvr.jpgSTYL:
ROCK

POPIS:
Experimentující art-rockové kombo z Brna v klasickém nástrojovém obsazení

SESTAVA:
Adam Klopar - Bass, Voice
Vít Jindřichovský - Guitar
Radek Kopr - Guitar
Miloš Nahodil - Drums

HISTORIE:
Skupina VUVR vznikla na podzim roku 1992. Původní sestava byla Radek Kopr - kytara, Adam Klopar - baskytara, zpěv, Olda Sušil - bicí. Hudební orientace se pohybovala na pomezí punk/hard core. Po třech letech přibyl do skupiny Vít Jindřichovský - kytara. To už VUVR začal tíhnout k death metalu. Na konci roku 1997 natočili ve studiu Shaark svoje první demo "Slaves of Time", které mělo délku 33 minut. Kritiky byly vesměs velmi příznivé a zařadily VUVR pod nálepku techno death metal. Skupina koncertovala po celé repulice a zúčastnila se většiny obvyklých festivalù.

Na podzim roku 2000 se VUVR vydali opět do studia Shaark, aby zde natočili tentokrát regulérní čtyřiceti minutové album "Pilgrimage", které vydalo na CD Shindy prod. Kapela na tomto albu produkuje hudbu, jež je směsicí death metalu, jazzu a art rocku.

Někteří členové kapely hostovali i v jiných skupinách. Adam Klopar hrál ve skupině YBCA a zpíval ve Forgotten Silence, Olda Sušil hraje ještě ve skupině Happy Death. Olda kapelu opustil a na jeho misto nastoupil Milon Nahodil (ex Sax, ex Forgitten Silence)

KONTAKT:
Email: vuvr@centrum.cz

DISKOGRAFIE:
transparent.gif Slaves of Time
1998
Samovydání
demo
Pilgrimage
2001
SHINDY Productions
CD