položek za
Katalog
TICKETS

MERCHANDISE - NOVINKA - velkoplošný tisk přes rukávy!!!

Představujeme novinku tolik oblíbenou u zahraničních (především metalcorových) kapel. Ano, velkoplošký tisk přes rukávy konečně dorazil i k nám!!! Troufám si tvrdit, že jsme vyrobili první tričko v tímto potiskem u nás - baví nás hledat nové cestičky a tak konečně i tuzemské kapely nebudou "sto let za vopicema", ale jen krůček pozadu za svými zahraničními idoly.

Technologie potisku i textil jsou stejné, jako u dalšího merchandise, takže jen ve stručnosti zopakujeme, že tiskneme technologií sítotisku, který využívíme pro jeho stálost a dlouhou životnost. Textil může být různých značek, preferujeme však Fruit of The Loom. Tisk na jiné značky není problém, ovšem obzvláště u discharge (tj. odbarvení textilu na jeho přírodní barvu + případné obarvení na jiný odstín, po vyprání je tisk měkký a prodyšný, stejně jako plochy trička bez potisku) jsou trička Fruit of the Loom téměř nutností.

Jak už bylo zmíněno, mimo klasických "plochých" barev lze využít i discharge, stejně jako další speciíální efekty, podobně jako u potisku dalšího merchandise (tedy3D efekt, imitace kůže, semiše atd.).

Pro tisk se používá natahovací paleta atypického rozměru a je možné tisknout na plochu až do rozměru 68cm šířka x 14cm výška, rož krásně vykryje plochu nad prsa a takřka celé rukávy u velikostí triček S a M. U větších velikostí plocha rukávů není vykrytá celá, ovšem i u nadměrných XXL stále tisk zasahuje přes šev rukávu a potisk stále působí obřím dojmem.

Na náhledu níže vidíte reálnou podobu tisku na tričku Fruit of the Loom,velikost S, tričko vlevo je černé tričko s použitím discharge barvy, vpravo potom černý tisk na bílé tričko a bílý tisk na grafitové tričko.Barvy textilu nejsou samozřejmě nijak omezeny, vybrat si můžete z celé šíře sortimentu střihů a barev. Rovněž barva potisku je libovolná s lze vybírat z tisíců odstínů Pantone vzorníku. Pokud jde o počet barev potisku, doporučujeme vybírat 1-2 barevné potisky s nižšími nároky na soutisk barev - vzhledem k tomu, že plocha tisku zasahuje přes 2 švy, tak může docházet k drobným nepřesnostem v soutisku (v řádu 1-2 desetin milimetru), popř. zatečení menšího množství barvy v blízkosti švů. Tyto vedlejší efekty však nezpůsobují velké vady na kráse a dojem z obřího rozměru potisku rozhodně nezastíní. Tisk přes rukávy lze doplnit dalším potiskem s umístěním na předek, záda či bok trička, tady už nejsou žádná omezení pro složitost a barevnost potisku, tajže fantazii se meze nekladou.

Kalkulace: ceny stanovujeme individuálně na základě počtu kusů, náhledu designu a specifikace druhu a značky textilu. Celý proces je náročnější na komunikaci i přípravu, proto prosím počítejte s tím, že je potřeba dbát různých specifikací přípravy tisku a být připraveni řešit dolaďování takříkajíc „za pochodu“. Ideálním postupem je poslat náhled toho, co chcete na triku mít a pak následovat další instrukce :-) U počtu kusů platí podobné pravidlo jako u dalšího merchandise, tj. množství pod 50ks lze vyrobit, ale teprve od 50ks výše začíná být cena zajímavá. Je samozřejmě možné v rámci jedné zakázky kombinovat různé barvy textilu i potisku.
 

PODKLADY

Vzhledem k povaze grafiky, kterou doporučujeme pro tisk přes rukávy (což jsou jednodušší designy o 1-2 barvách tisku), je ideální dodat data jako vektory. Pokud nemáte vektory k dispozici, tak lze použít i JPG či další běžné formáty. Data připravujte už od začátku v rozměru 1:1 tak, jak má být velký výsledný potisk, rozlišení postačuje 200DPI. S takto připravenými podklady je radost pracovat a je možné připravit tisk univerzálně pro jakoukoliv barvu textilu.


DODACÍ TERMÍNY

Příprava a tisk meche zpravidla zabere 1-2 týdny. Za určitých předpokladů je možné merch vyrobit expresně během 1-3 pracovních dnů. Zaznamenali jsme i extrémní případy výroby merche během jednodo jediného dne, ale jednalo se spíš o perličku než o běžnou praxi. 


PLATEBNÍ PODMÍNKY A DORUČENÍ MERCHE

Platba převodem na náš účet nebo dobírka, popř. platba v hotovosti při předání merche. V pripade převodu na náš účet je potřeba připočítat 63Kč na poštovné (za jeden pojištěný balík), v připadě dobírky je poštovné 110Kč (za jeden balík), osobní předání a platba je bez poštovného a je možné je uskutečnit v Brně nebo Praze po předchozí domluvě. V případě expresních zakázek posíláme merch obchodním balíkem - poštovné 140Kč (za jeden balík) a doručení následující pracovní den po dni podání. V případě zájmu o výrobu merchandise nás neváhejte kontaktovat na info@shindy.cz