items for
CATALOGUE
TICKETS
logo-intervallebizzare.jpgSTYL:
brutal death metal

SESTAVA:
Tomáš Stulík-zpev
Tomáš Fiala-kytara
Franta Šerák-kytara
Ládis Eifler-basa
Jirka Zajíc-bici

NOVINKY:
- split CD s americkými MALIGNANCY vychází 15.1.2002 u SHINDY Productions
- kompilační CD "Czech Assault" vychází 22.1.2002 u Relapse Records (distribuce u nás: www.shindy.cz)

HISTORIE:
Kapela vznikla jako grind-noisový projekt dvou bratrů Sýkorů (kytara, bicí) v lednu 1997. V dubnu se ke kapele přidali Ládis Eifler a Tomáš Stulík. Prvně jmenovaný obohatil hudbu o brutální a promyšlené basové linky hrané na bestiální nástroj Jolana a druhý přispěl svými pseudoanimálními ryky. V této sestavě kapela odehrává několik koncertů. V říjnu 1997 se INTERVALLE BIZZARE rozrostli o výkonnějšího bubeníka Jirku Zajíce, přièemž Ondra Sýkora přešel ke kytaře. Následovalo několik koncertů s poněkud odlišným materiálem v intenzích rychlejšího melodického death metalu.V září 1998 se odehrává poslední koncert v této sestavě.
Bratrské duo kytaristů odešlo a nahradil je Tomáš Fiala. Tvorba začala inklinovat k brutálnímu death metalu. V prosinci začala kapela opět koncertovat a v únoru 1999 se poprvé vypravila do studia, v němž pořizuje třískladbový promosnímek nazvaný jednoduše Promo 99. Ten se střetává s nečekaně kladnými ohlasy.

Kapela zdolává další koncerty - jmenujme akce s LIVIDITY, PESSIMIST, DESECRATION, DAMNABLE, FLESHLESS, SEVERE TORTURE, INHUME GODLESS TRUTH, INHUMATE anebo kultovní Fekal Party v prokopském údolí v Praze a mnoho dalších povedených koncertů se spřízněnými kapelami z Čech a Slovenska. Kapela rovněž odjela evropské turné s kalifornskými SEPSISM a žilinskými SANATORIUM v březnu 00. V září téhož roku jsme odjeli minitour ve společnosti amerických SKINLESS a karlovarských PERVERSIST. Na přelomu října / listopadu 00 jsme si měli vyměnit po třech koncertech s lotyšskými BRUTE CHANT, ovšem náš kytarista se zranil, tak se koncertů místo nás zhostili naši přátelé IMPERIAL FOETICIDE. Skupina začala pomalu zkoušet na jaře 01, navíc v této době se k nám připojil druhý kytarista Franta Šerák z GARBAGE DISPOSAL, a
tak se muzikanti uzavírají do zkušebny, aby pilně cvičili a naučili nového kytaráka celý repertoár, přičemž dochází k drobným změnám starších skladeb. Kapela začla vystupovat od května 01 po více jak pùlroční pauze. Nová nahrávka by měla vyjít u Shindy productions - mělo by se jednat o split CD s americkými MALIGNANCY. Další zásekem v biografii by se mělo stát kompilační CD Czech Assault (Relapse Records) spolu s FLESHLESS, CONTRASTIC, IMPERIAL FOETICIDE a NEGLIGENT COLLATERAL COLLAPSE, na němž se objeví materiál z Proma 2000.

KONTAKT:
management:
Martin Abrman, kolej sazava, chemicka 952, 14829 praha 4 - kunratice

DISKOGRAFIE:
transparent.gif promo 99
1999
Samovydání
CD
czech assault compilation
2002
RELAPSE
CD
split s malignancy
2002
SHINDY Productions
CD